O nás

Vitajte na našej stránke. Sme dvaja nadšenci smoothie nápojov – Petra a Michal.

Po tom, ako sme objavili Smoothie nápoje a ich neskutočné účinky pre zdravie, sme im úplne podľahli. V dnešnej uponáhľanej dobe sú super spôsobom ako rýchlo, jednoducho a chutne zaradiť viac zeleniny a ovocia do jedálnička. Chceme sa s vami podeliť o recepty a užitočné informácie, ktoré vám uľahčia prípravu smoothie. A pamätajte – smoothie z vás možno nespravia najzdravších ľudí na svete, ale sú super jednoduchým krokom na ceste za zdravším, lepšie vyzerajúcim a výkonnejším telom.

michal-dedinsky   Michal

Pochádzam z Oravy a som veľkým fanúšikom online marketingu, zdravého životného štýlu a smoothie nápojov. Ako každý, aj ja chcem žiť zdravo a preto sa neustále snažím o svoje zdravie starať. Ku smoothie nápojom som sa prvýkrát dostal pred dvoma rokmi a odvtedy sa stali súčasťou môjho života. Na tomto webe sa s vami chcem podeliť s receptami a skúsenosťami, ktoré som počas dvoch rokov pri robení smoothie nadobudol. Verím, že vytvoríme skvelú komunitu ľudí, ktorí majú radi smoothie nápoje.

petra-hurajova   Petra

Doma na Orave sa žilo typicky nezdravo – veľa vyprážaného, múky, cukru, biele pečivo denne (mať vedľa domu pekáreň a cítiť čerstvo upečené pečivo bolo vždy veľké lákadlo). Nejaká ta zelenina a ovocie vždy bolo, ale jabĺk sa človek rýchlo objedol, a ku zelenine som nejak odmaličky nemala vzťah (až na tie domáce paradajky a hrášok). Už ako 7-ročná som chodila po doktoroch kvôli problémom s trávením. Počas dospievania ma začali trápiť problémy so srdcom, pribrala som. Nikdy som nemala energie na rozdávanie a prespala by som aj polku dňa.

Až štúdium na farmaceutickej fakulte mi zmenilo pohľad na telo a zdravie. Dovtedy som choroby som považovala za dôsledok starnutia a dedičnosti.

Keď som zistila, že väčšina chorôb je spôsobená zlým životným štýlom a konzumáciou nezdravej stravy, rozhodla som sa zmeniť môj doterajší spôsob života. Nešlo to zo dňa na deň, ale postupne som väčšinu zlých návykov odstránila. A tak som sa dostala ku smoothie nápojom. Považujem ich za jeden z najlepších, najchutnejších, najjednoduchších spôsobov, ako do jedálnička zaradiť viac ovocia a zeleniny.

Nie som zástanca žiadnych radikálnych spôsobov stravovania, snažím sa to s ničím nepreháňať a nájsť si v stravovaní rovnováhu. Postupne som inšpirovala mnoho ľudí v mojom okolí, ktorí si začali pripravovať smoothie. A tak vznikol nápad vytvoriť túto stránku – inšpirovať ešte viac ľudí a zlepšiť tak ich zdravie. Vďaka môjmu vzdelaniu viem, aká je dôležitá prevencia vzniku chorôb. Väčšina ľudí si uvedomí, aké je zdravie dôležité, až keď ich niečo chytí. Netvrdím, že teraz máte obrátiť svoj život o 180 stupňov. Aj malý krok, ako napríklad pravidelné pitie smoothie, dokáže zlepšiť vaše zdravie. A keď sa k tomu postupne pridajú ďalšie, civilizačné choroby ako diabetes, rakovina, srdcovo-cievne choroby budú pre nás hneď menšou hrozbou.