Ako si správne vybrať smoothie mixér

Ako si správne vybrať smoothie mixér

Na trhu je obrovské množstvo mixérov a tak môže byť pre mnohých problém vybrať si ten správny. Pred nákupom mixéra je potrebné si odpovedať na viacero otázok. Je dôležité vedieť, ako často budete smoothie mixér používať, v akých množstvách si budete smoothie robiť. Dôležité je tiež vedieť, akú sumu peňazí ste ochotný investovať, pretože každá domácnosť má odlišnú predstavu.

Ak pijete smoothie len občas alebo len začínate, postačí vám aj klasický ponorný mixér, ktorý rozmixuje väčšinu mäkkých surovín, no s tvrdšími surovinami má už problém a tak nedostanete hladké smoothie a zároveň prídete o živiny, keďže nebude zelenina a ovocie rozdrobené na malé kúsky a telo ich nebude vedieť dokonale stráviť a vyťažiť z nich maximum. Ak si však chcete robiť krémové smoothie aj zo zeleniny, orechov a semienok (čo rozhodne odporúčame) je potrebné kúpiť si kvalitnejší mixér.

Čo teda zohľadniť pri výbere smoothie mixéra?

Pri výbere v prvom rade dbajte, aby bol mixér čo najvýkonnejší, samozrejme vo vašej finančnej relácií. Potrebujete tým dosiahnúť to, aby dokázal rozomlieť šupky, jadrá, hlúby, stopky, ľad a tak ďalej. Mal by mať výkon minimálne 600 W.

Pri výbere zvažujte aj veľkosť nádoby. Ak budete pripravovať smoothie pre celú rodinu, je lepšie ak si zaobstaráte smoothie mixér s väčšou nádobou (zväčša majú okolo 2 litrov). Ak si budete pripravovať len 1 či 2 porcie, postačí aj smoothie mixér s menšou nádobou. Nádoby by mali byť čo najširšie, obsah sa lepšie premieša a takisto sa to jednoduchšie čistí.

Dbajte tiež na to, aby mal mixér integrovanú poistku a protišmykové nožičky, čo zaisťuje maximálnu bezpečnosť počas používania

Najlepšie je si vybrať mixér ktorého nádoba je označená symbolom BPA-free (neobsahuje bisfenol A) – čo by malo platiť pre väčšinu mixérov, avšak uistite sa.

Náš tip: Ak si plánujete smoothie pripavovať pravidelne, rozhodne sa oplatí investovať do mixéra – doprajte si ten najlepší, ktorý si môžete dovoliť. Náš osobný tip je mixér G21 blender perfect smoothie. Kúpite ho napríklad na TPD. Má výkon až 1500W, objem nádoby je 2,5 litra a pripravíte si s ním dokonale hladké smoothie. Nižšie nájdete viac tipov na smoothie mixéry podľa toho, koľko chcete investovať.

Smoothie mixér do 30 eur

Ak nechcete na začiatku veľa investovať, chcete vyskúšať lacnejšiu ale dobrú variantu z hľadiska pomeru cena-kvalita, potom jednoznačne odporúčame tento Kenwood mixér. Je to jeden z najlepších smoothie mixérov v tejto cenovej relácií. Smoothie si pripravíte priamo v 0,5 litrovom pohári, ktorý si so sebou môžete zobrať kamkoľvek. Dobrou alternatívou je aj mixér Russell Hobbs.

Smoothie mixér od 30 eur do 100

Ak patríte medzi tých, ktorý chcú mať hladké smoothie s dobre rozmletými surovinami, odporúčame vám tento Nutribullet s 0,7 litrovou nádobou (v nej si smoothie pripravíte a môžete si ju zobrať so sebou). Pokiaľ plánujete pripravovať väčšie množstvá smoothie nápojov najlepšie je kúpiť si tento mixér Phillips. Má výkon 900W a 2 litrovú nádobu.

Smoothie mixér od 100 do 300 eur

V tejto cenovej kategórii už nájdete veľmi výkonné mixéry, ktoré rozmixujú takmer všetko a tak bude pre vás príprava smoothie pohodlná a rýchla. Odporúčame jeden z najlepších výkonných mixérov za dostupnú cenu a to G21 perfect blender smoothie.

Smoothie mixér nad 300 eur

V tejto kategórii je kráľ všetkých mixérov – Vitamix. Ide o profesionálny mixér, ktorý využívajú aj tí najlepší šéfkuchári. Vitamix vytvorí z akýchkoľvek surovín úplne jemné smoothie a jeho kvalita je potvrdená až 7 ročnou zárukou. Vitamix je istota, aj keď už dosť drahá – jeho cena sa pohybuje od 600 eur vyššie.

Patríš medzi ľudí, ktorí chcu v novom roku žiť zdravšie, stratiť nadbytočné kilá a mať po ruke doslova encyklópediu receptov, ktorá vám na vašej ceste zaručene pomôže?

Ak áno, mala by si pozrieť túto novú unikátnú smoothie knihu napísanú 17 lekármi a výživovými poradcami. Dostaneš k nej aj 2 bonusy ZADARMO. To proste chceš!

Takto vyzerá z vnútra:

smoothie kniha

Uchmatni si svoj kúsok ešte dnes!