Ananásové smoothie s banánom

Ananásové smoothie s banánom

Poznáte ten pocit, keď dostanete chuť na niečo sladké ale nechce sa vám nič pripravovať? Ak áno, toto smoothie je na to ideálne. Obsahuje len 3 suroviny, ktoré zoženiete všade a sú dostupné po celý rok. Príprava vám zaberie len pár minút. Mali by ste si dať však pozor. Toto ananásové smoothie je tak chutné, že vám jedna porcia možno ani nebude stačiť 🙂

Okrem toho, že vám smoothie zaženie chuť na nezdravé sladkosti, má aj ďalšie benefity pre zdravie. Ananás obsahuje enzým bromelaín, ktorý podporuje trávenie. Má aj účinné protizápalové vlastnosti a podporuje imunitný systém. Jedna porcia tohto smoothie obsahuje dennú doporučenú dávku vitamínu C a tiež má množstvo mangánu, vlákniny a vitamínu B6. My toto smoothie zbožňujeme a dúfame, že zachutí aj vám. Nebojte sa experimentovať a skúsiť vylepšiť jeho chuť – nezabudnite sa potom s nami podeliť o to, čo ste vymysleli. A nezabudnite – ananás musí byť dobre dozretý, keď ho začnete krájať. Tiež je vhodné umyť nôž po orezaní šupky ananásu, predtým než ho začnete krájať.

Ananásové smoothie s banánom

Ingrediencie na 1 porciu

  • 2/3 šálky nakrájaného ananásu,
  • 1 menší banán,
  • 0,5 cm nastrúhaného zázvoru,
  • 2/3 šálky vody (ešte lepšie toto smoothie chutí ak použijete kokosovú vodu).

Postup prípravy

  1. Do mixéra vlejte vodu.
  2. Pridajte nakrájaný ananás, banán a nastrúhaný zázvor.
  3. Mixujte 1 minútu.
  4. Servírujte.

Pre ešte lepšiu chuť smoothie, pridajte 2 kocky ľadu.

Ak sa vám toto ananásové smoothie s banánom páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak radi patríte medzi nadšencov, zdravého životného štýlu, chcete obohatiť jedálniček o viac ovocia, zeleniny a zhodiť nadbytočné kilá, pozrite si novú unikátnu smoothie knihu na trhu. Napísalo ju popredných 16 lekárov a výživových poradcov. Nájdete v nej množstvo chutných receptov, rozdelených do kategórií podľa zdravotných problémov a taktiež tipy a rady ohľadne chudnutia. Všetko na jednom mieste bez zbytočného hľadania po internete:))

Takto vyzerá z vnútra:

smoothie kniha

Uchmatnite si svoj kúsok ešte dnes!