Antioxidačná bomba

Antioxidačná bomba

Už farba tohto smoothie vám napovie, že ide o bohatý zdroj antioxidantov, flavonoidov a ďalších zdraviu prospešných látok.

Zloženie je úplne jednoduché, tvorí ho len cvikla (červená repa) a lesné ovocie. Aj napriek tomu je nabité živinami a výborné na detoxikáciu,

Cvikla (červená repa) prečisťuje pečeň a krv, má protizápalové účinky a je bohatá na železo (potrebné pre tvorbu červených krviniek) a antioxidanty, ktoré bojujú proti starnutia, rakovine, Alzheimerovej chorobe, zápalom, chorobám srdca a mnoho ďalších. Cvikla je bohatá aj na kyselinu listovú, potrebnú pre správny vývoj plodu, tvorbu buniek.

Lesné ovocie je tiež výborným zdrojom antioxidantov a spolu s cviklou tvoria smoothie plné vlákniny, ktoré si jednoducho zamilujete. Nebojte sa ho obmieňať a oživiť.

Antioxidačná bomba

Ingrediencie na 1 porciu

  • 1 malá cvikla,
  • 2/3 pohára lesných plodov,
  • 2/3 pohára vody.

Postup prípravy

  1. Vo vode zmixujeme ošúpanú, nakrájanú cviklu.
  2. Pridáme lesné ovocie a rozmixujeme dohladka.

Pre ešte lepšiu chuť smoothie, pridajte 2 kocky ľadu.

Ak sa vám toto smoothie plné antioxidantov páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak radi patríte medzi nadšencov, zdravého životného štýlu, chcete obohatiť jedálniček o viac ovocia, zeleniny a zhodiť nadbytočné kilá, pozrite si novú unikátnu smoothie knihu na trhu. Napísalo ju popredných 16 lekárov a výživových poradcov. Nájdete v nej množstvo chutných receptov, rozdelených do kategórií podľa zdravotných problémov a taktiež tipy a rady ohľadne chudnutia. Všetko na jednom mieste bez zbytočného hľadania po internete:))

Takto vyzerá z vnútra:

smoothie kniha

Uchmatnite si svoj kúsok ešte dnes!